Ostateczne wyniki wyborów przedstawicieli Pracowników Poczty Polskiej S.A. oraz jej jednostek zależnych do Rady Nadzorczej Poczty Polskiej S.A. V kadencji.

W dniu 07 czerwca 2021r. Krajowa Komisja Wyborcza Poczty Polskiej S.A. podjęła decyzję o ważności przeprowadzonych wyborów oraz ogłosiła ich ostateczne wyniki.

Do Rady Nadzorczej Poczty Polskiej S.A. V. Kadencji wybrani zostali: Magdalena Lebiedź i Robert Czyż.

Wyniki uzyskane przez poszczególnych kandydatów:

1)     Czyż Robert – 7836,

2)     Gawarecki Leszek – 6893,

3)     Lebiedź Magdalena – 8371,

4)     Pawłowski Robert – 2057,

5)     Świder Jacek – 2888,

6)     Wieniecka Katarzyna – 5091.

Frekwencja w wyborach wyniosła 31,67 %.

Zostać ponownie wybranym na kolejną kadencję, w tym trudnym okresie to niełatwe zadanie. Jednak dotychczasowa praca i zaangażowanie Roberta przyczyniły się, że kolejny raz Pocztowcy nie zawiedli, oddając głosy poparcia na Jego osobę. Za co serdecznie dziękujemy!  

Gratulujemy Robertowi, życzymy kontynuacji dotychczasowych planów i działań, jak również nowych wyzwań w obszarze Poczty Polskiej SA.

Związek Zawodowy Pracowników Poczty

Poniżej podziękowania od Roberta:

Serdecznie DZIĘKUJĘ wszystkim Pracownikom Spółki, a szczególnie Członkom Związku Zawodowego Pracowników Poczty za oddane na mnie głosy. Pandemia uniemożliwiła mi osobiste spotkania z pocztowcami oraz prowadzenie kampanii w terenie, wiedziałem jednak że mogę liczyć na Przewodniczących i Członków zarządów oddziałów, którym szczególnie Dziękuję za rekomendację mojej osoby wśród koleżanek i kolegów.

Wybór na II kadencję w RN to zaszczyt, ale również ogromna odpowiedzialność. Poczta jest na zakręcie historii, e-listy zastępują listy papierowe tak jak przelewy bankowe wypierają przekazy pieniężne, a dynamiczny rozwój e-commerce zwiększa wolumen paczek. Jak na każdym zakręcie, ważne żeby nie wypaść, a wyjść na prostą. Pomimo wielu zakrętów historii jakie firma spotkała na swojej ponad 460 letniej drodze, Poczta istnieje dzięki PRACOWNIKOM. Konie, powozy, samochody, pociągi, samoloty, automaty, maszyny, (drony ?) – dzięki postępowi jest szybciej, ale to pracownik jest fundamentem firmy usługowej- a taką jest Poczta. Najwyższa pora aby firma zaczęła dbać o pracowników, to wówczas pracownicy zadbają o firmę – i o to będę zabiegał przez kolejną kadencję. Dziękuję za Wasze głosy i zaufanie.

z poważaniem

Robert Czyż